Odnoszę wrażenie, że endermologia ostatnimi czasy zaczęła zyskiwać na popularności. Kwestią sporną są jednak specjalne kombinezony do tego zabiegu – są one potrzebne, czy będą raczej tylko zabierać miejsce w garderobie? Na ten temat rozpisałem się nieco poniżej.
Strój do endermologii – to kwestia rozsądku
Nie wszystkie gabinety kosmetyczne wymagają zakładania specjalnego stroju do endermologii. Często jako ich zamiennik stosuje się różnego rodzaju tłuste płyny (np. oliwki), dzięki którym urządzenie gładko będzie przesuwać się po skórze pacjentki.
Taki strój jednak warto mieć i jest ku temu kilka powodów. Poniżej przeczytasz o wszystkich pozytywnych właściwościach kombinezonów do endermologii.
Dla pacjentki: protekcja skóry
Stroje do endermologii powstały specjalnie po to, aby ochraniać skórę pacjentek podczas zabiegów. Rzadko kiedy mówi się o tym głośno, ale tak – endermologia ma też swoje skutki uboczne. I choć najczęściej nie są one groźne, to jednak warto je niwelować.
Wpływ podciśnienia i nacisk rolki na skórę może sprawić, że pacjentka zacznie odczuwać ból i dyskomfort. Z czasem mogą pojawić się też siniaki i zaczerwienienia. Dla wielu osób najbardziej dokuczliwe jest jednak podszczypywanie i ciągnięcie za włoski.
Z tym ostatnim doskonale poradzi sobie strój do endermologii. Będzie on stanowił swoistą barierę między skórą pacjentki a masażerem podciśnieniowym. Co prawda nie gwarantuje on 100% bezpieczeństwa przed siniakami i odczuwanym dyskomfortem, jednak niektórym osobom pomaga też w tej kwestii.
Dla pacjentki: intymność i wygoda
Rozbieranie się przed obcymi osobami nie należy do przyjemnych doświadczeń, prawda? I choć wiesz, że kosmetolog jest profesjonalistą wykonującym swój zawód, to mimo wszystko możesz odczuwać przed nim wstyd. Wtedy też z pomocą przybywa strój do endermologii.
Zakryje on większą część Twojego ciała, niż sam ręcznik czy bielizna. A poza tym jest naprawdę wygodny – doskonale przylega do skóry i nie ześlizguje się. Zabieg będzie więc podwójnie komfortowy: zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.
Dla kosmetologa: łatwiejsza praca
Strój do endermologii jest przydatny nie tylko dla pacjentów, ale też dla osób wykonujących zabieg. Obsługa masażera nie należy do najłatwiejszych czynności, a po pewnym czasie potrafi solidnie zmęczyć mięśnie. Zwłaszcza, gdy ruch nie jest płynny.
To prawda, że oliwka potrafi sporo pomóc, jednak będzie ona jeszcze bardziej efektywna w połączeniu ze specjalnym kombinezonem do zabiegów. Z tego powodu zarówno pacjentka, jak i kosmetolog powinni zaproponować użycie stroju.
Dla środowiska: ochrona
Ciężko nie wspomnieć też o ochronie środowiska. Wiem, że jest to niesamowicie ważna kwestia, dlatego stroje do endermologii mojej produkcji są wielokrotnego użytku. Ale o swoich działaniach opowiem jeszcze nieco więcej w dalszej części artykułu.
LaSpa – kim jesteśmy, czym się zajmujemy?
Czas na krótką autoreklamę – Jesteśmy producentem strojów do zabiegów SPA, kosmetycznych i rehabilitacyjnych. Nasze produkty są niepylące, a jako przedsiębiorstwo dążymy do osiągnięcia zerowej emisyjności CO2.
Działamy na rynku od ponad 30 lat, swoją działalność zapoczątkowaliśmy w 1993 roku. Otrzymaliśmy wiele wyróżnień, w tym między innymi Jakość Roku Złoto oraz Przedsiębiorstwo Na Medal. Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych produktów, a na własnej skórze przekonasz się o serwowanej jakości.
Jakie są cechy dobrego stroju do endermologii?
Dobra, wracamy do tematu strojów do endermologii. Za moment przeczytasz o najważniejszych cechach, które powinien posiadać taki kombinezon. Jest to odpowiednio:
- Elastyczność. Niedopuszczalne jest to, żeby strój krępował ruchy pacjentki i uniemożliwiał swobodne poruszanie się. Często zdarza się tak, że mało-elastyczne kombinezony są wykonane ze zbyt grubego materiału. A co za tym idzie – zabieg endermologii może być mało skuteczny. Brak elastyczności stroju jest więc swoistą czerwoną flagą, którą powinieneś sprawdzać w pierwszej kolejności.
- Odporność na kosmetyki. To, na równi z elastycznością, najważniejsza cecha dobrego kombinezonu. Wyobraź sobie sytuację, w której materiał ulega uszkodzeniu po kontakcie z kosmetykami używanymi w salonie. Wówczas strój może zostać spisany na straty.
- Niska alergiczność. Uczulenie można mieć praktycznie na wszystko, przed tym nie ma ochrony. Warto jednak zadbać o to, żeby strój był wykonany z nisko-alergicznego materiału. Miej na uwadze, że wśród Twoich pacjentek może znaleźć się osoba, która wyjątkowo źle reaguje na uczulające materiały. W najlepszym przypadku obniży to komfort zabiegu, a w najgorszym – będzie niosło za sobą negatywne skutki zdrowotne.
- Przepuszczalność powietrza. Komfort podczas zabiegu przede wszystkim! Brak odpowiedniej oddychalności w zimę jeszcze można przecierpieć, jednak w gorętsze dni jest to surowo wskazane. Wyobraź sobie ponad półgodzinny zabieg w kombinezonie, który dosłownie parzy Cię od środka. Cóż, z komfortem ma to naprawdę niewiele wspólnego.
- Łatwy w czyszczeniu. Jak już wcześniej wspominałem, stroje do endermologii są wielokrotnego użytku. Muszą być więc one łatwe w czyszczeniu (i odporne na chemikalia, ale o tym pisałem w punkcie 2). Idealnie, gdy kombinezon możesz wrzucić do pralki i suszarki bez martwienia się, czy przypadkiem nie powstaną odgniecenia.
Celowo pomijam sprawy oczywiste, takie jak odpowiednio dopasowany rozmiar czy estetykę wizualną. To już każdy sprawdzi na własną rękę.
Czy strój do endermologii wpływa na efektywność zabiegu?
Oczywiście, że tak. Ale tylko od jakości samego stroju zależy, czy wpłynie on pozytywnie czy negatywnie.
Wiele osób zastanawia się, czy kombinezon nie osłabi działania endermologii. Jeśli będzie został on wykonany z dobrej jakości materiału, to różnica będzie naprawdę mikroskopijna. Gorzej, jeśli użyty zostanie tańszy (często gorszy) zamiennik. Wówczas może on narobić więcej szkód, niż pożytku.
Wysokiej jakości strój wpłynie na zabieg pozytywnie. Będzie on bardziej higieniczny i komfortowy, co pośrednio przełoży się na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Najistotniejsza tak czy inaczej jest wiedza i doświadczenie kosmetologa, a kombinezon plasuje się na drugim miejscu, jako dodatek.
Czy stroje do endermologii to wymóg?
Nie, nie wszystkie salony kosmetyczne wymagają noszenia stroju. Z moich obserwacji wynika jednak, że coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z ich użyteczności.
Warto, aby każdy gabinet kosmetyczny posiadał w swojej garderobie kombinezony dla swoich klientek. Działa to też jednak z drugiej strony – dobrze, aby każda klientka miała zakupiony na wyłączność strój “na wszelki wypadek”.
Podsumowanie
Podsumowując powyższy artykuł – warto korzystać ze strojów do endermologii. Zapraszam do odwiedzenia strony LaSpa i zapoznania się z naszymi produktami.