Programy komputerowe Microsoftu, które wchodzą w skład pakietu Office, są na co dzień wykorzystywane zarówno przez pracowników biurowych, księgowych, analityków danych czy copywriterów, jak i przez osoby prywatne. W pracy dostęp do narzędzi pakietu Office uznajemy za coś naturalnego, ale skąd wziąć te programy w domu? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.
Oprogramowania komputerowe Microsoft Office – co wchodzi w skład pakietu?
Pakiet Office nie jest niczym nowym. Jego pierwsza wersja pojawiła się na rynku już w 1989 roku i niemal z miejsca stała się przebojem wśród użytkowników komputerów. W wersji podstawowej pakiet Office tworzą następujące programy komputerowe: edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint, Outlook, który umożliwia organizację skrzynki mailowej, oraz OneNote, czyli wirtualny notatnik.
Takie możliwości daje Office w wersji Home/Business. W wersji rozbudowanej – na przykład Professional lub Professional Plus Office – klucz aktywacyjny daje dostęp również do programów dodatkowych: Publisher, Access czy MS Teams (to narzędzie jest dostępne w wersji Office 2021).
Office – klucz aktywacyjny. Jak go zdobyć?
W jaki sposób można uzyskać oprogramowania komputerowe Microsoft Office? Jedyną legalną opcją jest oczywiście ich kupno, co można zrobić bezpośrednio przez stronę Microsoft lub w sklepie internetowym, takim jak https://teamnet-software.pl.
Warto mieć świadomość tego, że obecnie osoby indywidualne mogą skorzystać z różnych opcji – przede wszystkim dostępny jest zarówno pakiet Office 2019, jak i Office 2021. Pakiet w wersji nowszej jest naturalnie droższy. Dla osób indywidualnych przewidziane są następujące opcje:
- Home / Business – dostępny w wersjach 2019 i 2021, przeznaczony do użytku domowego i komercyjnego. Na stronie https://teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/microsoft-office/ dostępny za około 1000 zł,
- Professional – wersja również dostępna w obu rocznikach, jednak Office 2021 obejmuje także MS Teams. Licencja dożywotnia kosztuje obecnie ponad 2000 zł.
Poza tym dostępna jest wersja Professional Plus, jednak jest to wariant przewidziany bardziej do zastosowań firmowych.
Office – licencja dożywotnia czy subskrypcja 365?
Może się wydawać, że kwoty rzędu 1000 czy 2000 złotych to dużo za pakiet Office. Licencja dożywotnia daje jednak wieczysty dostęp do wykupionych programów. Alternatywą dla tego rozwiązania może być pakiet 365 Office Family. Jest to usługa bazująca na chmurze, którą obecnie sklep z oprogramowaniami Teamnet-Software.pl oferuje za około 400 złotych. Pakiet udostępnia najważniejsze, zawsze aktualne programy Office, a subskrypcję należy odnawiać co rok. Dużą zaletą tego rozwiązania jest jednak możliwość pozyskania licencji jednocześnie dla sześciu stanowisk, co umożliwia udostępnienie programu bliskim osobom i podzielenie się kosztami.