Jeśli zastanawiasz się jak zrobić karmnik dla dziecka, to dobrze trafiłaś. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić karmnik dla Twojego malucha. Możesz również przeczytać nasz artykuł, aby uzyskać więcej informacji. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co powinno znaleźć się w Twojej stacji karmienia. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Życzymy miłej zabawy! I pamiętaj: najważniejszą częścią karmienia jest czerpanie z niego radości!
Używaj świeżej, przegotowanej wody. Unikaj używania wody butelkowanej lub sztucznie zmiękczanej. Zagotowanie wody w temperaturze 70C zabije szkodliwe bakterie. Po przygotowaniu pokarmu trzymaj go pod zimną wodą z kranu. Nie używaj wody butelkowanej, ponieważ może ona nie być sterylna. Do tego niektóre z nich zawierają zbyt dużo soli lub siarczanów. Upewnij się, że czytasz instrukcje na butelce. Wykonując te kroki, stworzysz idealną stację karmienia dla swojego dziecka!
Użyj siatkowego lub silikonowego podajnika. Jest to również znane jako podajnik do ząbkowania. Banany świetnie sprawdzają się w podajniku siatkowym, ale mają tendencję do bycia śliskimi, co utrudnia dziecku ich zbieranie. Pamiętaj, aby regularnie czyścić podajnik siatkowy, ponieważ może on zostać poplamiony lub zainfekowany brązowym złogiem. Po karmieniu pamiętaj, aby włożyć pokarm z powrotem do siatki i regularnie ją wymieniać.
Wykorzystaj wizualizacje, aby uszczęśliwić swoje dziecko. Jasne kolory, kształty i wzory mogą pomóc dziecku zainteresować się jedzeniem. Pomoże to stymulować jego mózg i zaangażować go w więcej czynności. Na przykład, niektórzy rodzice umieszczają miękkie gotowane warzywa wewnątrz karmników. Może to pomóc utrzymać dziecko przed bałaganem, ale upewnij się, że używasz klipsa do smoczka. To również pomoże Ci zapobiec temu, że Twoje dziecko będzie latało po karmniku.
Użyj wysokiej klasy silikonu do swojego karmnika. Jest to preferowany materiał, ponieważ jest wolny od związków, które mogą powodować szkody. Te karmniki nadają się do mycia w zmywarce i mogą być łatwo czyszczone ciepłą wodą i mydłem. Z łatwością możesz je też umyć ręcznie. Pamiętaj tylko, że rączka powinna być na tyle mała, by odpowiadała rozmiarowi dłoni dziecka. Dzięki temu łatwiej będzie je chwycić. Najlepiej kupić karmnik dla dzieci, który nadaje się również do mycia w zmywarce.
Używaj świeżych produktów. Robiąc puree, upewnij się, że wybierasz puree z groszkiem, kukurydzą i słodkimi ziemniakami. Unikaj cukru, soli lub innych aromatów i unikaj azotanów. Azotany mogą powodować anemię u niemowląt. Unikaj pokarmów dla niemowląt przygotowanych w sklepach, ponieważ zostały one dokładnie przeanalizowane i przetestowane pod kątem braku tych substancji. Świeża żywność również psuje się szybciej niż żywność pakowana komercyjnie.
Unikaj pokusy wkładania stałego pokarmu do butelki. Wielu rodziców tak właśnie robi. Jest to jednak ryzykowne dla zdrowia dziecka. Pokarmy stałe powinny być wprowadzane dopiero wtedy, gdy dziecko ma cztery do sześciu miesięcy. Jeśli spróbujesz zbyt wcześnie, mogą rozwinąć się u nich alergie pokarmowe, a także nadmierna waga lub niespójne stolce. Dlatego pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich zaleceń przed karmieniem dziecka! Wybierając pokarmy stałe, lepiej używać urządzenia do karmienia, które jest bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i dla matki.