Zabieg kwasem polimlekowym to procedura medycyny estetycznej stosowana do rewitalizacji i odmładzania skóry, a także korekcji utraty objętości. Kwas polimlekowy jest biodegradowalnym i biokompatybilnym materiałem, który stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co prowadzi do jej ujędrnienia i odmłodzenia. Jest to zabieg nieinwazyjny. Sprawdź, kiedy warto poddać się zabiegowi kwasem polimlekowym i jakich efektów możesz się spodziewać.
Kiedy warto poddać się zabiegowi z użyciem kwasu polimlekowego
Kwas polimlekowy zyskał znaczenie w dziedzinie medycyny estetycznej jako efektywny środek w modelowaniu i rewitalizacji skóry. Jego główną rolą jest stymulowanie produkcji kolagenu, co prowadzi do znaczącej poprawy elastyczności, gęstości oraz jędrności skóry.
Stosowany jest przede wszystkim w procesach redukcji zmarszczek, zagęszczania skóry oraz przywracania jej młodzieńczego wyglądu.
Zabieg kwasem polimlekowym jest idealny dla osób, które zauważyły objawy starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności, zmarszczki czy bruzdy. Może być stosowany na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.
Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego to alternatywa dla osób, które nie chcą poddać się inwazyjnym procedurom chirurgii estetycznej, ale poszukują długofalowych rozwiązań w zakresie odmładzania skóry.
Odpowiednio przygotowany i aplikowany przez wykwalifikowanego specjalistę kwas polimlekowy jest uważany za naprawdę bezpieczny. Jego efektywność jest dla klientów maksymalnie satysfakcjonująca – skóra po zabiegu wygląda na naturalnie odmłodzoną.
Zobacz: Zabieg kwasem polimlekowym – przebieg, efekty i cena.
Jak przebiega zabieg odmładzania skóry za pomocą kwasu polimlekowego
Podczas zabiegu specjalista medycyny estetycznej wprowadza kwas polimlekowy do skóry za pomocą cienkich igieł lub kaniul.
Substancja ta działa podwójnie – wypełnia zmarszczki i bruzdy, a także stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, co prowadzi do naturalnej regeneracji i odmładzania.
Procedura jest stosunkowo szybka i zwykle trwa od 30 minut do godziny – w zależności od obszaru poddawanego rewitalizacji.
Etapy procedury rewitalizacji skóry kwasem polimlekowym:
- Rozmowa z pacjentem dotycząca oczekiwań i celów zabiegu, ocena stanu skóry, analiza potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.
- Czyszczenie i dezynfekcja skóry, ewentualne znieczulenie miejscowe w celu minimalizacji dyskomfortu, wybór odpowiedniej ilości i stężenia kwasu polimlekowego.
- Wprowadzenie kwasu polimlekowego w odpowiednie partie skóry za pomocą igieł lub kaniul, równomierne rozprowadzanie substancji w celu uzyskania optymalnych rezultatów, kontrola reakcji skóry na aplikację preparatu z kwasem polimlekowym.
- Zastosowanie chłodzenia lub preparatów łagodzących, udzielenie pacjentowi instrukcji dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu, sprawdzenie, czy wystąpiły jakiekolwiek działania niepożądane i ustalenie terminu kontroli pozabiegowej.
Zabieg kwasem polimlekowym – przeciwwskazania
Jeśli planujesz poddać się zabiegowi odmładzania skóry preparatem zawierającym kwas polimlekowy, sprawdź, czy nie dotyczą Cię poniższe przeciwwskazania:
- Ciąża i karmienie piersią (ze względu na potencjalne ryzyko dla dziecka).
- Aktywne stany zapalne skóry (trądzik, egzema, łuszczyca, stany zapalne lub infekcyjne w obszarze planowanego zabiegu).
- Nadwrażliwość lub alergia na składniki zawarte w preparacie z kwasem polimlekowym.
- Nieustabilizowane choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów oraz choroby metaboliczne (np. cukrzyca), mogące negatywnie wpływać na proces gojenia i reakcje organizmu na substancje wprowadzane w trakcie zabiegu.
- Nowotwory (nie tylko skóry).
- Zaburzenia krzepnięcia krwi (poważne ryzyko krwawienia).
- Ostatnio przeprowadzone operacje w obszarze, gdzie ma być wykonywany zabieg, szczególnie jeśli obszar ten jeszcze się nie zagoił.
- Stosowanie leków, które wpływają na reakcję skóry lub proces gojenia, takich jak retinoidy, kortykosteroidy.
- Niektóre zaburzenia psychiczne (ryzyko negatywnych reakcji na zmiany wyglądu bądź nierealistycznych oczekiwań co do zabiegu odmładzania skóry kwasem polimlekowym).
Jakich efektów możesz się spodziewać po zabiegu kwasem polimlekowym?
Po zabiegu kwasem polimlekowym pacjent może oczekiwać znaczącej poprawy jędrności i elastyczności skóry. Zabieg przyczynia się do redukcji zmarszczek, a także pomaga w minimalizacji oznak starzenia się skóry.
Kwas polimlekowy stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do naturalnego napięcia i odmłodzenia skóry. Efekty są stopniowo widoczne i nasilają się w ciągu kilku tygodni po zabiegu, a ostateczne rezultaty mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.
To bezpieczna i skuteczna metoda na przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu, promiennego blasku i zdrowej struktury.
Ile kosztuje odmładzający zabieg z użyciem preparatu zawierającego kwas polimlekowy?
Średnia cena zabiegu z kwasem polimlekowym w prywatnym gabinecie medycyny estetycznej to ponad 2000 PLN. Jeśli taki jednorazowy wydatek przekracza Twoje możliwości finansowe, skorzystaj z finansowania ratalnego.
Kredyt medyczny MediRaty umożliwi Ci poddanie się tej efektywnej procedurze, dzięki czemu uda się zahamować niekorzystne objawy starzenia się skóry. Możesz także skorzystać z uproszczonej płatności w systemie MediPay. Polega ona na tym, że odraczasz uregulowanie rachunku do 30 dni (nie pociąga to za sobą żadnych dodatkowych opłat) i w tym czasie regulujesz całą należność przelewem lub wybierasz opcję spłaty ratalnej, rozkładając koszty na 3, 4, 8 lub 12 równych rat. Płatność MediPay załatwiasz od ręki w gabinecie – wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i smartfon.