Cichy pomocnik w wystroju sypialni, a także podręczny schowek na różne akcesoria. Można go też nazwać praktyczną podstawą pod szklankę wody lub półką na czytaną na dobranoc książkę. Mowa o stoliku nocnym, który jest drugoplanowym bohaterem domowych pieleszy. Niemal niezauważenie asystuje nam tuż przed zaśnięciem i choć często niedoceniany, wspiera celebrację zasłużonego odpoczynku.
Chcąc wprowadzić zmiany w wystroju lub zwiększyć funkcjonalność przestrzeni możemy zastąpić stolik nocny bardziej dopasowanym do naszych potrzeb modelem. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie i Twojego domu 5 pomysłów na wybór szafki do łóżka w sypialni. Prześledź tę wędrówkę po stylach wnętrzarskich, zobacz zdjęcia i znajdź swoją inspirację.
1. Szafka nocna glamour
Pałacowe zacięcie stylistyki glamour poznamy przede wszystkim po bogatych zdobieniach, połyskujących powierzchniach i dekoracyjnych kształtach. Prym wiedzie tu również głęboka, często odważna, kolorystyka. Elegancka czerń i przeciwstawne jej odcienie bieli dopełniają ostre tony fuksji, rozbielone błękity oraz kultowa butelkowa zieleń.
W sypialniach urządzonych w nurcie skromnej elegancji glamour goszczą tapicerowane łóżka z głęboko pikowanymi zagłówkami. Znajdziemy tam również dopasowane do nich pufy lub ławki, swoje miejsce otrzymuje także toaletka z dużym lustrem. Nieodłącznym kompanem jest tu stolik nocny glamour. Wyjątkowo strojna forma podkreśla panującą w pomieszczeniu atmosferę. Z kolei głęboki połysk dodaje nutę, tak uwielbianej przez nas, awangardy.
Po czym ją poznamy? Przede wszystkim po wydłużonych nóżkach w złotym kolorze. Towarzystwem dla nich jest oryginalna struktura frontów. Frezowanie w rowki, kratkę, poprzeczne pasy, a także przypominające nieregularne fale. To seria najświeższych propozycji, które już zdominowały rankingi najbardziej rozchwytywanych pomysłów projektantów.
2. Stolik nocny loftowy
Wnętrza inspirowane wystrojem loftów przesiąknięte są funkcjonalnością. Ich domeną jest użyteczność, jaką obowiązkowo muszą charakteryzować się ich wnętrza. Po czym poznamy ją współcześnie? Przede wszystkim po funkcjonalności, za którą stoją rozwiązania wspierające korzystanie z mebli. Przemyślane schowki, dopasowana do potrzeb przestrzeń przechowywania, a także optymalne wymiary poszczególnych elementów. To podstawowe cechy wyposażenia loftowej sypialni.
Otwarta przestrzeń jest przede wszystkim ostoją wypoczynku, relaksu i głębokiego odprężenia. Chodzi w niej o ducha starych fabryk, którym przesiąknięte są ściany, podłogi, jak również meble. Bijący od nich spokój poprawia nastrój przebywających wokół osób.
Ciekawi przykładów loftowych stolików nocnych?
Wysokie wymagania tej stylistyki spełniają modele łączące ponadczasowe desenie drewna z ciemnymi wstawkami. Taka fuzja w pełni wpisuje się w mroczne oblicze loftu, co więcej kapitalnie komponuje się z każdym łóżkiem i szafą do sypialni.
3. Szafka nocna industrialna
Inspirowane wyglądem starych magazynów wnętrza, kochają się w metalu, szarości betonu i minimalistycznych formach. Dekoracyjna powściągliwość widoczna jest także we wszystkich elementach wyposażenia. Wyważone, niekrzykliwe, a przede wszystkim optycznie lekkie meble są domeną industrialnych aranżacji.
Urządzając sypialnię w tym właśnie stylu, szczególną uwagą obdarzmy szare i czarne stoliki nocne. Jednolita kolorystyka pozwoli zachować harmonię, co więcej podbije najbardziej charakterystyczne cechy przemysłowego wystroju.
Tu wszystkie chwyty są dozwolone pod jednym warunkiem. Mianowicie, że wnętrze zachowa klarowność i charakterystyczną przejrzystość. Dlatego właśnie w industrialnej sypialni w role nocnych szafek często wcielają się małe stoliki kawowe na metalowej podstawie. Równie popularne są znane z loftów konsole. Powściągliwość i umiar, który od nich bije, z korzyścią wkrada się do całej aranżacji.
4. Stoliki nocne nowoczesne
Przeglądając najnowsze aranżacje sypialni, śmiało można stwierdzić, że nowoczesność niejedno ma imię. Kafeteria pojawiających się na rynku propozycji obejmuje warianty w śmiałych, czasem nawet nieco futurystycznych fasonach.
W tej plejadzie na wyróżniającej się pozycji znajdują się stoliki nocne wiszące. To ciekawe zamienniki tradycyjnie pojmowanych szafek. Wyglądają oryginalnie, a w praktyce spełniają te same zadania. Wartość dodana to współpraca z robotem sprzątającym – zadba on o czystość podłogi bez konieczności przestawiania szafki.
5. Tradycyjne pomocniki do sypialni
Klasyka zawsze się obroni, tym bardziej w wystroju sypialni, która z natury powinna emanować harmonią i spokojem. Te właśnie wartości do wnętrza wnoszą zaczerpnięte z natury kolory, nieskomplikowane formy i powściągliwe ozdoby. Pozwolą zachować porządek, który łagodnie wesprze nasz relaks na co dzień.
Jedne z najbardziej odpowiednich tu opcji to małe stoliki nocne. Dąb sonoma, jesion, a także ciepły deseń śliwy – te właśnie barwy królują wśród ponadczasowych propozycji. Ciekawą opcją są też modele wykonane z naturalnego drewna. Prezentują się równie pięknie, co ich zamienniki z płyty, jednak ich cena jest dość wysoka.
Praktyczne i tanie szafki nocne do każdej sypialni
Poszukiwaniom praktycznych, a przy tym estetycznie prezentujących się mebli sprzyjają sklepy internetowe. W tym Mirjan24, który oferuje stoliki nocne w szybkiej i darmowej dostawie. Znajdziesz tam prezentowane w treści modele, a także wiele innych propozycji – wszystkie w przystępnych cenach.